تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
نسخه چاپی/شهر کتاب
تاریخ : یکشنبه 20 شهریور 1401 کد مطلب:30504
گروه: تازه‌های کتاب

داستانک‌هایی با درونمایه مرگ

کتاب «مقلد صدا» دربردارنده صدها داستانک با درونمایه مرگ است که با لحنی طنزگونه بیان شده‌اند.

ایلنا: کتاب «مقلد صدا» اثر توماس برنهارد با ترجمه ناصر غیاثی به همت فرهنگ نشر نو در ۱۲۵ صفحه با قیمت ۵۵ هزار تومان منتشر و روانه بازار شده است.

توماس برنهارد اتریشی از مهم‌ترین نویسندگان ادبیات آلمانی زبان به شمار می‌رود. ابتدا قرار بود این مجموعه داستانک را محتمل- نامحتمل بنامد که می‌توان آن را توصیف دقیق صد و اندی داستانک مقلد صدا دانست که درونمایه اصلی آن‌ها مرگ است به طنز.

مکان اغلب داستان‌های این کتاب شهرهایی است در اتریش که مورد نیش و کنایه‌های برنهارد قرار می‌گیرد اما او تنها به اتریش بسنده نمی‌کند و مکان برخی دیگر از این داستانک‌ها را در دیگر کشورها و از جمله ایران برمی‌گزیند. جمله‌های طولانی و پیچ در پیچ از دیگر ویژگی‌های داستانک‌های این کتاب است.

توماس برنهارد داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و شاعر اتریشی در نهم فوریه ۱۹۳۱ در هیرلن هلند به دنیا آمد و در دوازدهم فوریه ۱۹۸۹ در گموندن اتریش از دنیا رفت. او بین سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۷ در آکادمی موتسارتیوم سالزبورگ موسیقی و تئاتر خواند و از سال ۱۹۷۵ به عنوان نویسنده‌ی آزاد زندگی کرد. او تعدادی از مشهور‌ترین جوایز ادبی را دریافت کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به جایزه ممتاز دولت اتریش در سال ۱۹۶۷ و جایزه‌ی گئورگ در سال ۱۹۷۰ اشره کرد، همچنین او جزو مهمترین نویسندگان آلمانی زبان قرن بیست است.

 

http://www.bookcity.org/detail/30504