کد مطلب: ۵۹۸۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

آشنایی با گلشن راز

انسان همواره در جست‌وجوی خویش است و در فرایند زندگی راه‌های متفاوتی را می‌پوید و می‌پیماید تا تصویر بهتر و روشن‌تری از خویش یابد. یکی از بهترین  پاسخ‌ها به این جست‌وجوی مدام آدمی در کشف درون خود، عرفان است که در فرهنگ گذشته و گذشته‌ی فرهنگی ما به دو صورت نمود یافته است: ذوق و شور و شوق  و دیگر نظر و تأمل و کشف.
مولوی در شرق جهان اسلام، نماد راه نخست و ابن عربی در غرب بیشتر نمود طریقت دومین است. این هردو نگاه و جریان در یک نقطه به هم می‌رسند و تلاقی می‌کنند و آن کتاب «گلشن راز» شیخ محمود شبستری است که در این کتاب بی‌بدیل، عرفانی را پی انداخته است که سرمستی و شور مولانا و تأمل و دستگاهمندی فکری ابن عربی را در هم آمیخته است.
دوره‌ی آموزشی «آشنایی با گلشن راز» با تدریس دکتر مهدی محبتی در ده جلسه روزهای چهارشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود. آغاز آن ۳۰ اردیبهشت است و علاقه‌مندان به حضور در این دوره تا ۲۳ اردیبهشت فرصت دارند برای ثبت‌نام به مرکز فرهنگی شهر کتاب مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

کلید واژه ها: مهدی محبتی -
0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST