کد مطلب: ۳۰۴۳۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱

کتابی برای بچه‌های پرحرف

ایلنا به نقل از انتشارات سیمای شرق، کتاب «لطفا ساکت، اون مک‌فی!» تلاش دارد تا نشان دهد چه زمانی باید گوینده و در چه موقعیتی باید شنونده خوبی باشیم و برای آن به چه مهارت‌هایی نیاز داریم. این کتاب تاکید دارد شنونده خوبی بودن مهارتی مهم و کاربردی در زندگی همه ماست.

تِرودی لودویگ، نویسنده و سخنرانی است که روی موضوع کمک کردن به کودکان برای برقراری ارتباط و تعامل با همسالان خود با شیوه‌های همدلانه متمرکز شده و جایزه‌های متعددی نیز در این زمینه کسب کرده است.

او این بار داستان پسر پرحرفی را نقل کرده‌ که مخاطبان، همزمان با خواندن آن با صدای بلند می‌خندند و به پیام ظریف داستان که تاکیدی است بر قدرت گوش دادن، پی می‌برند: «گوش دادن نه تنها با گوش‌هایتان که با قلبتان هم هست.»

در خلاصه داستان این کتاب آمده است: «اُوِن مَکفی نه تنها دوست دارد حرف بزند، که عاشق حرف زدن است! تمام دقیقه‌های بیداری‌اش یکریز با معلم‌ها، همکلاسی‌ها، پدر و مادرش، سگش و حتی با خودش حرف می‌زند. اما گاهی این پرحرفی‌ها مزاحم گوش دادنش به صحبت‌های دیگران می‌شود. تا اینکه یک روز اُوِن با لارنژیت و گرفتگی کاملِ صدا از خواب بیدار می‌شود و این همان فرصتی است که برای شنیدن حرف‌های دیگران به آن نیاز دارد... »

در پایان کتاب نیز کودک همراه با والد یا اولیای تربیتی می‌تواند پرسش‌هایی را بخواند و تلاش کند تا برای هر کدام پاسخ مناسبی پیدا کند. فهرست پرسش‌های آخر کتاب بزرگسالان را قادر می‌سازد با کودک در سطحی عمیق‌تر کار کنند. این بخش تعاملی، بسیار حیاتی است و به کودک این امکان را می‌دهد که روی افکار و احساساتش تمرکز کند تا بتواند گفت‌وگویی فعال با فردی بزرگسال‌ داشته باشد.

پاتریس بارتِن تصویرگر این کتاب، مدرک لیسانس خود را از استودیوی هنر دانشگاه تگزاس در آستین گرفت. او کتاب‌های زیادی را تصویرگری کرده است، «زمان درخشیدن» یکی از این کتاب‌‌های اوست که به فارسی هم ترجمه شده‌ و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

معصومه نفیسی از مترجمان حوزه کودک و نوجوان، این کتاب را به همه کودکان تقدیم کرده به امید فرصت‌های ناب شنیده‌ شدنشان...

«لطفا ساکت، اُوِن مَک‌فی!» نوشته ترودی لودویگ، تصویرگری پاتریس بارتن و ترجمه معصومه نفیسی در 36صفحه، قطع رحلی و برای کودکان گروه سنی ب (سال‌های آغاز دبستان) توسط کتاب‌های زرافه منتشر و روانه بازار نشر شده است.

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST