کد مطلب: ۳۰۵۸۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱

انتشار نامه‌های عاشقانه آنتوان اگزوپری و همسرش

اعتماد: کتاب «از آسمان به گل سرخ؛ نامه‌های عاشقانه آنتوان و کنسوئلو دوسنت- اگزوپری» با ترجمه ابوالفضل الله‌دادی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.
به گزارش مهر، کتاب «از آسمان به گل سرخ؛ نامه‌های عاشقانه آنتوان و کنسوئلو دوسنت-اگزوپری» به تازگی با ترجمه ابوالفضل الله‌دادی توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب یکی از عناوین مجموعه «کتابخانه یادها و خاطره‌ها» است که این ناشر منتشر می‌کند. نسخه اصلی این کتاب که ویراسته آلبن سریزیه است، سال ۲۰۲۱ توسط انتشارات گالیمار در فرانسه منتشر شده است. نامه‌های آنتوان دوسنت اگزوپری و همسرش ۷۷ سال پس از مفقود شدن اگزوپری کشف شدند. شخصیتی که اگزوپری برایش نامه نوشته یعنی کنسوئلو آنقدر در زندگی مردش تاثیرگذار بوده که الهام‌بخش نوشتن «شازده کوچولو» شد و اگزوپری هم اقرار کرده بود می‌خواسته این اثرش را به او تقدیم کند و در یکی از نامه‌هایش از عدم انجام این کار اعلام تاسف کرده است.
آنتوان و کنسوئلو اول بار در آرژانتین دیدار کرده و در دم عاشق هم شدند. آنتوان از کنسوئلو دعوت کرد سوار هواپیما بر فراز آسمان پرواز کنند. طی همین پرواز خطرناک و نمایشی بود که آنتوان از کنسوئلو که از ترس می‌لرزید خواستگاری کرد و این آغاز قصه‌ای شد عاشقانه و پر فراز و نشیب که روایت لحظاتش در نامه‌های کتاب پیش‌رو آمده است. نامه‌های مندرج در این کتاب دربرگیرنده روایت دو زندگی هستند؛ نامه‌های کتاب «از آسمان به گل سرخ» روایت دو زندگی است؛ زندگی زنی که از پسِ پرده‌های زمان به زیبایی پدیدار شده و زندگی نویسنده‌ای خلبان که آن‌طور که خود می‌گفت تنها با مرگ به آرامش می‌رسید و وعده می‌داد که در ابدیت چشم انتظار گل سرخ زندگی‌اش بماند.
جز یادداشت مترجم، پیش‌گفتارهای مارتین مارتینز فروکتوسو و اولیویه داگه و مقاله «او یک شعر خواهد بود» به قلم آلبن سریزیه، کتاب پیش‌رو دربرگیرنده ۱۷۲ نامه بین اگزوپری و همسرش است که در ۳ فصل اصلی «امریکای جنوبی، فرانسه، آفریقای شمالی (۱۹۳۰-۱۹۴۰)»، «نیویورک (دسامبر ۱۹۴۰- آوریل ۱۹۴۳)» و «آفریقای شمالی، ساردینیا (آوریل ۱۹۴۳- جولای ۱۹۴۴)» گردآوری شده‌اند. پیش از این فصول هم یادداشتی درباره این نسخه از نامه‌ها درج شده است.
در انتهای کتاب هم پیوستی چاپ شده که ۲ نامه از آنتون دوسنت اگزوپری به آنری دو سِگونی و یک پزشک در نیویورک را شامل می‌شود.
این کتاب در ۳۴۷ صفحه به قیمت ۱۹۰ هزار تومان منتشر شده است.

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST