کد مطلب: ۲۲۷۳
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۱

دوره‌ی آموزشی «یونان: سرآغاز فلسفه»

یونان خاستگاه فلسفه است و بی‌شک ریشه‌ی هر شکلی از تفکر، در معنای فلسفی آن، به یونان بازمی‌گردد. اما آنچه به عنوان فلسفه‌ی یونان شناخته می‌شود، در حقیقت دربردارنده‌ی طیف وسیعی از رویکردهای مختلف است که در سرتاسر تاریخ یونان باستان امتداد می‌یابد. دوره‌ی آموزشی فلسفه‌ی یونان می‌کوشد تا مروری، هرچند اجمالی، بر پیدایش، رشد و فرآیند تکوین «عقل یونانی» از نخستین بارقه‌هایش نزد طالس و آناکسیماندر تا دقایق پایانی‌اش نزد افلوطین داشته باشد.
این دوره با تدریس محمدمهدی اردبیلی در هشت جلسه (دو جلسه پیشاسقراطیان، دو جلسه افلاطون، دو جلسه ارسطو، یک جلسه اپیکوریان و رواقیان و یک جلسه نوافلاطونیان) برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که این دوره نخستین ترم از دوره‌ی آموزشی «تاریخ فلسفه‌ی غرب، از طالس تا هگل» است. مباحث آموزشی این دوره به گونه‌ای صورت‌بندی شده است که پاسخگوی مخاطبان مبتدی و علاقه‌مندی باشد که می‌خواهند مطالعه‌ی فلسفه را از ابتدا آغاز کنند. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی و علاقه‌مندان به آماده‌سازی جهت آزمون کارشناسی ارشد فلسفه نیز می‌توانند از این دوره استفاده نمایند.
این دوره‌ی آموزشی روزهای یک‌شنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود. آغاز آن 14 آبان‌ماه است و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام تا ۷ آبان فرصت دارند در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

کلید واژه ها: محمدمهدی اردبیلی -
0/700
send to friend
نظرات 3
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  پدرام شنبه 22 مهر 1391
  بسیار خوب من متاسفانه فقط یک ترم از کلاسهای دکتر اردبیلی را در "رخداد تازه" رفتم (دوره عقلگرایی)، که واقعا دوره خوبی بود. ایشان همه چیز رو در ساده ترین و روشن ترین شکل تدریس می کنن. امیدوارم این دوره هم بتونم بیام. فقط انتقادی که دارم این است به دلیل کمبود وقت در خیلی از بخشها استاد فقط به بیان تیترها و سرفصلهای بحث بسنده می کند، ایکاش وقتی بیشتر از 8 جلسه به یونان اختصاص می دادید
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  بدون نام سه شنبه 20 فروردین 1392
  سلام کاش این دوره دوباره برگزار می شد.ممنون
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  محمد جمعه 28 فروردین 1394
  سلام.کاش این دوره روتکرارکنید.متأسفانه اون موقع باشهرکتاب آشنایی نداشتم..کاش این دوره ازاول تکرار بشه..کاش.من به شدت دنبال چنین کلاسی هستم
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST