کد مطلب: ۴۳۲۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳

دوره‌ی آموزشی پدیدارشناسی روح هگل

کتاب «پدیدارشناسی روح» بی‌تردید یکی از بزرگ‌ترین آثار فلسفی تاریخ است، این کتاب را از سویی می‌توان به واسطه جایگاه تاریخی‌اش در کنار نقد عقل محض کانت، به عنوان یکی از بارزترین نمونه‌های ایده‌آلیسم مدرن معرفی کرد و از سوی دیگر، به دلیل ادعای اصلی مطرح شده در خود کتاب ـ یعنی پیوند فلسفه و تاریخ، پیوند معرفت شناسی و هستی شناسی و پیوند فلسفه تاریخ با تاریخ  فلسفه ـ می‌توان آن را یکی از جامع‌ترین تصاویر و تفاسیری دانست که تاکنون از کل تاریخ تفکر بشری ارائه شده است.
دوره‌ی آموزشی «پدیدارشناسی روح هگل»  با تدریس دکتر محمدمهدی اردبیلی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. در این دوره دو مرحله‌ی نخست از سفر روح، یعنی آگاهی و خودآگاهی، تحلیل و بررسی می‌شود و تصویری حتی‌الامکان منسجم و پیوسته از سیر تکوین آگاهی از نخستین و نازل‌ترین دقایقش (یقین حسی) تا والاترین مرحله‌ی خودآگاهی در آستانه‌ی ورود به عقل (آگاهی ناشاد) به دست داده خواهد شد.
این دوره‌ در هشت جلسه، روزهای یکشنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود. آغاز آن ۳۱ فروردین‌ماه است. علاقه‌مندان به ثبت‌نام در این دوره‌ی آموزشی تا ۲۷ فروردین‌ماه فرصت دارند در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

0/700
send to friend
نظرات 4
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  بدون نام یکشنبه 17 فروردین 1393
  حیف که میخوره به امتحانام! این دوره تکرار میشود؟ پاسخ: فعلا مشخص نیست.
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  محمد عینی چهارشنبه 20 فروردین 1393
  واقعا آرزوی شرکت تو این دوره رو دارم ولی حیف ...
 • 0
  1
  پاسخ به این نظر
  رامین باغبانیان یکشنبه 24 فروردین 1393
  با سلام و خسته نباشید بی صبرانه منتظر آغاز کلاسها هستم...لطفا بفرمایید دکتر ضیمران نیز برنامه ای برای حضور در شهرکتاب دارند یا خیر؟؟ با تشکر پاسخ: البته باید قبلش ثبت نام کنید. دکتر ضیمران هم دوره ای فعلا ندارند.
 • 0
  0
  پاسخ به این نظر
  مریم دوشنبه 25 فروردین 1393
  از جه ساعتی تا چه ساعتی برای ثبت نام می تونیم بیاییم؟ پاسخ: ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST