کد مطلب: ۳۰۱۱۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

مذهب‌ها و طریقت‌ها در ترکیه

به تازگی کتاب «مذهب‌ها و طریقت‌ها در ترکیه» نوشته عبدالباقی گولپینارلی با ترجمه داود وفایی به همت نشر مولی منتشر شده است.نویسنده در کتاب حاضر به بررسی مذاهب و طریقت ها در ترکیه می پردازد. نحوه پیدایش و تداوم حیات مذاهب و طریقت های اسلامی در این کتاب تقریبا به تفصیل بیان می شود. با توجه به درهم تنیدگی تاریخ فرهنگی ایران و ترکیه و مخصوصا با توجه به مشترکات فراوان این دو کشور در مقطع پس از قبول اسلام، به راحتی می توان مشاهده نمود که مطالب کتاب، مستقیم یا غیرمستقیم، مربوط به گذشته کشور ما نیز می شود.در این کتاب می توانید با مذاهب اسلامی، نحوه گسترش آنها در ترکیه و نقشی که در حیات اجتماعی و اقتصادی مردم این دیار داشته اند آشنا شوید و مسایل مربوط به طریقت ها و جوانب انسانی یا متعصبانه آنها را گام به گام مطالعه کنید.
نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۱تیر ساعت ۱۵ به نقد و بررسی کتاب  «مذهب‌ها و طریقت‌ها در ترکیه»  اختصاص دارد که با حضور نجدت توسون (استاد الهیات دانشگاه مرمره استانبول) ،حجت‌الله جودکی (وابسته فرهنگی پیشین جمهوری اسلامی ایران در استانبول )، محمدحسین اردوش (استاد تاریخ و پژوهشگر) و داود وفایی (مترجم کتاب) برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST