کد مطلب: ۳۱۲۵۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱

اما فرزند انسان را جای سر نهادن نیست

آدمی چگونه به خویشتن خویش بدل می‌شود؟ این پرسشی‌ست که تلاش داشته‌ایم تا به یاری سورن کی‌یرکگور، پاسخ شایسته‌ای برایش تمهید کنیم. البته این تلاش به اندیشه کی‌یرکگور محدود نشده است، زیرا به یاری و راهبری اندیشه او، افقی گسترده را از یونان باستان تا ایده‌آلیسم مطلق هگلی مدنظر قرار داده‌ایم. این سیر و سیاحت ما را به گشایش ساحت یا افق سومی از حیات راهبر شده است؛ افقی که در آن تناقض بنیادین انسان را نه می‌توان نادیده گرفت و نه می‌توان مرتفع کرد، افقی که در آن تناقض بنیادین انسان را باید برکشید و فروتنانه تاب آورد، افقی که در آن صلای «و اینک انسان» طنین می‌افکند.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۴ بهمن ماه ساعت ۱۵ با سخنرانی دکتر سیدکیارش شیخ‌الاسلام به بحث درباره‌ی «اما فرزند انسان را جای سر نهادن نیست» اختصاص دارد.

گفتنی است از دکتر سیدکیارش شیخ‌الاسلام برای نگارش رساله‌ی «تبیین تکلیف بدل شدن به خویشتن بر مبنای دریافت نوین کی‌یر کگور از رویداد حرکت» در هفتمین و هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی دکتر رضا داوری اردکانی تقدیرشد.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc  و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST