کد مطلب: ۲۵۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۸

اهل فرهنگ درباره‌ی برنامه‌های شهر کتاب چه می‌گویند؟

شهر کتاببیش از چهار سال از برگزاری نخستین نشست‌ شهر کتاب می‌گذرد. در این مدت سه‌شنبه و چهارشنبه هر هفته جلساتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار شده‌اند که در آن‌ها علاوه بر جلسات نقد و بررسی کتاب‌های گوناگون در حوزه ادبیات، فلسفه و زبان‌شناسی، درس‌گفتارهایی نیز برای آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با ادبیات کلاسیک در نظر گرفته شده است. هم‌چنین می‌توان به برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌هایی که تا به امروز در این مجموعه پیگیری شده است اشاره کرد.
چندی پیش کارنامه‌ی چهار ساله‌ی برنامه‌های شهر کتاب در نشستی در روز سه‌شنبه، 16 دی 1388 و با حضور استادان، منتقدان و علاقه‌مندان به مباحث فرهنگی در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی شهر کتاب بررسی شد. در این نشست برخی از حاضران به ارائه‌ی نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود درباره‌ی این فعالیت‌ها پرداختند. یک سال پیش از این تاریخ نیز سؤالاتی در اختیار مخاطبان و همکاران شهر کتاب و نیز اساتید و صاحب‌نظران قرار گرفت تا با گردآوری نظرات، پیشنهادات و انتقادات آن‌ها، شهر کتاب بتواند بهتر و بیشتر از گذشته به فعالیت‌های خود ادامه دهد.
این سؤالات بدین شرح است:
1. آیا تاکنون در برنامه های شهر کتاب شرکت داشته‌اید؟
2. به نظر شما برگزاری برنامه‌های شهر کتاب چه تأثیری در فضای فرهنگی و علمی کشور داشته است؟ ارزیابی‌تان را از این مجموعه برنامه‌ها بیان کنید.
3. آیا برگزاری این نشست‌ها در ایجاد فضای نقد و بحث و گفت‌وگو در حوزه‌ی فلسفه، ادبیات و هنر موفق بوده است؟
4. کاستی ها و اشکالات این برنامه‌ها را بیان کنید.
5. چه پیشنهاد جدیدی برای فعالیت‌های آتی شهر کتاب دارید؟

شاید مرور این نظرات پس از یک سال خالی از لطف نباشد چرا که می‌تواند معیاری در ارزیابی فعالیت‌های شهر کتاب در این مدت به دست دهد. از همین روی ما خواهیم کوشید با انتشار برخی از این نظرات، پیشنهادات و انتقادات، سایر مخاطبان شهر کتاب و اهالی فرهنگ و اندیشه را در جریان این موارد قرار دهیم. هم‌چنین امیدواریم از این رهگذر بتوانیم از نقطه‌نظرات تمامی اهالی فرهنگ و اندیشه درباره‌ی فعالیت‌های شهر کتاب نیز بهره‌مند شویم تا برنامه‌های در پیش شهر کتاب هر چه بیشتر، پربارتر و پویاتر شوند.

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST